Masimo fond ei anna toimetuslikku sisendit.

Masimo fond ei anna toimetuslikku sisendit.

Stressi vähendamiseks saate palju ära teha, näiteks uute toimimisviiside kasutuselevõtt ja paremate ajahaldusoskuste arendamine, stressi päritolu äratundmine ja meetmete võtmine selle vältimiseks. Lisaks võivad palve, mediteerimine ja hetkes tähelepanelik elamine ning minevikuga kaasas vedamine või tuleviku pärast muretsemata jätmine imesid korda saata.

Ja muidugi trenni.

Stressi vähendamisel on treening omaette kategoorias. Kui olen stressis, toob jõuline treeninguhoog parema perspektiivi ja lööb selle välja. Lisaks soodustab regulaarne liikumine head tervist ning kui hädad tekivad stressist, siis mida tervem oled, seda paremini tuled toime ja koged vähem tervisekahjustusi. See tähendab telomeeride väiksemat kahju. Kõike arvesse võttes võib regulaarne treenimine olla parim stressi ennetav ravim.

Reach Bryant Stamford, Hannoveri kolledži kinesioloogia ja integreeriva füsioloogia professor, aadressil stamford@hanover.edu.

Meie tagasilükkamine algab väga varakult, kui otsustame, mida meile süüa meeldib, ja kui vanemad ei ole toiduvalikute osas järjekindlad, saavad enamik Ameerika lapsi halvasti. Näiteks haiguste tõrje ja ennetamise keskuste andmetel teeb vaid 20% keskkooliõpilastest häid toiduvalikuid. Selle asemel valivad nad kiirtoidu, pitsa, rämpstoidu suupisted ja karastusjoogid, muutudes iga päevaga paksemaks ja külvades seemneid tulevikus tervise hävitamiseks.

Olukord on juba kontrolli alt väljunud liiga paljude noorte jaoks, kes söövad üle ebatervisliku toidu ja teevad liiga vähe trenni, mis võib põhjustada rasvumist ja II tüüpi diabeedi diagnoosi. 2. tüüp on äärmuslik insuliiniresistentsus, seda tüüpi diabeet, mida varem nimetati vanuseliseks diabeediks, kuna see ilmnes tõenäoliselt alles keskeas ja vanemas eas, kui kogunes liiga palju rasva, eriti keskosas.

Sulle võib meeldida Mis on kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirup ja miks see sinu jaoks halb on? Siin on 4 asja, mida peaksite teadma

Nüüd suudavad Ameerika lapsed kehva toitumisega saavutada selle tervist hävitava rasvumise 45 aasta asemel vaid 10–12 aastaga.

Alkotox: teie maksa parim investeering. Telli kohe aadressil https://alkotox-website.com/ .

Kui oleme noored, usume, et oleme hävimatud. Hiljem näitavad vanus ja tervise halvenemine meile, et oleme kõike muud, ja muutused, eriti toitumises, on õiged. Probleem on selles, et kui olete 30-aastane, töötab 30-aastase toitumisharjumuse jõud teile vastu. Ja kui olete 60-aastane, on selle harjumuse jõud kahekordistunud ja edu tõenäosus on väike, välja arvatud juhul, kui olete raudne ja väga pühendunud.

Nii et saate oma dieeti muuta järgmiselt.

Mida peaksin sööma tervisliku toitumise jaoks?

Tervislik toitumine algab puu- ja köögiviljadest. Miks? Need on toitaineterikkad, täis vitamiine, mineraale ja antioksüdante ning täis kiudaineid. Puu- ja köögiviljad on ka parim valik kaalujälgimiseks. Saate süüa suures koguses puu- ja köögivilju ning olla üsna rahul, tarbides vaid murdosa kaloritest. Lubage mul lisada, et ka erinevaid köögivilju süües saate piisavalt valku.

Lisaks on puu- ja juurviljad täis fütokemikaale . Need on taimedes leiduvad keemilised ühendid, mis annavad värvi, maitset ja lõhna. Kuigi fütokemikaalid ei ole tervise jaoks hädavajalikud, on need erinevalt vitamiinidest, mineraalidest ja kiudainetest tervisele kasulikud, toetades immuunsüsteemi ja toimides antioksüdantidena, mis võitlevad vabade radikaalidega, et vältida rakukahjustusi.

Seevastu suurem osa ameeriklaste poolt tarbitavast töödeldud mudast on täis suhkrust saadavaid "õõnsaid" kaloreid, millele lisandub palju rasva, mis annab vähe toitaineid ja vähe, kui üldse kiudaineid. Veelgi enam, töödeldud toidud, mida me pidevalt tarbime, on kaloritihedad, mis tähendab, et vaid mõni suutäis annab palju kaloreid.

Köögiviljade puhul on portsjoni rusikareegel üks tass tooreid lehtköögivilju või pool tassi keedetud köögivilju. Jällegi, värske on parim ja külmutatud on paremuselt järgmine.

Õnneks on puu- ja juurviljade puhul palju häid valikuid, mis tähendab, et saate nende hulgast valida vastavalt maitse-eelistustele. Olge vaheldusrikkad, sest ükski puu- või köögivili ei paku kõiki vajalikke tervislikke toitaineid.

Siin on soovitused tervislike puuviljade kohta – mustikad, murakad, arbuusid, kirsid, õunad, mango, papaia, avokaado ja tsitrusviljad (sidrunid, laimid, apelsinid ja greip).

Sulle võib meeldida 3 asja, mida pead teadma heade ja halbade süsivesikute kohta ning vähese süsivesikusisaldusega dieedi eeliste kohta

Köögiviljade jaoks soovitavad eksperdid maguskartulit, spargelkapsast, lehtköögivilju (lehtkapsas, spinat, peet, lehtkapsas jne), porgandeid, rooskapsast, rohelisi herneid, sparglit ja lillkapsast.

Peame nägema silmitsi tõega, et oleme terviseprobleemide osas iseenda halvim vaenlane. Me sööme kõike valet, sest meile meeldib suhkru ja rasva maitse, lisaks oleme seda igavesti teinud ja sellest pääsenud. Vähemalt nii arvame. Mitte nii ja kiire pilk statistikale paljastab, et hoolimata arstiteaduse suurtest edusammudest, ei kimbu samad kroonilised elustiilile orienteeritud haigused meid mitte ainult endiselt, vaid muutuvad paksemaks muutudes aasta-aastalt hullemaks.

On aeg tsükkel katkestada. Puu- ja köögiviljade laadimine on hea koht alustamiseks.

Reach Bryant Stamford, Hannoveri kolledži kinesioloogia ja integreeriva füsioloogia professor, aadressil stamford@hanover.edu.

Lisaks oma bioloogia tundmaõppimisele arvab Snyder, et see pakub uut viisi tervisemeetmete jälgimiseks ja võib lõpuks asendada kohalikus arstikabinetis verevõtmist. Ta ütles, et selline mikroproovide võtmine on mugav, seda saab teha sagedamini kui iga-aastane või poolaastane verevõtt ja see ei nõua haigete inimestega kliiniku külastamist.

"Ma arvan, et see võtab üle viisi, kuidas me terviseseiret teeme," ütles Snyder.

Dr Eric Topol, Scrippsi uurimistõlkeinstituudi asutaja ja direktor, kes ei ole tööga seotud, ütles, et proovide võtmine on provokatiivne, kuid pole veel laialdaseks kasutamiseks valmis.

"See on andmete kogumise enneolematu sügavus," ütles Topol. "Kas sellest on kasu, on teine ​​küsimus."

"See on Theranos, mis töötab"

Snyder võrdles tehnoloogiat ettevõtte Theranose põhjalikult diskrediteeritud lähenemisega, mille endine tegevjuht ja president on nüüd vangi mõistetud.

"See on Theranos, mis töötab," ütles Snyder enda tehnoloogia kohta.

Theranos kasutas ka tilka verd, kuid Snyderi lähenemisviisi kohaselt saadetakse veri tavalisse laborisse, mis sorteerib molekulid nende massi ja elektronlaengu alusel, samal ajal kui Theranos lubas uut analüüsiprotsessi, mis kunagi ei töötanud.

Ta suutis oma proovides näha, kuidas tema keha metaboliseerib aspiriini ja kui kaua kulub pärast söömist glükoosi tõusuks, mis on kasulik kellelegi, kes põeb diabeeti.

Ta nägi seost oma kofeiinitarbimise ja kehva une vahel. "Nüüd on mul natuke vähem ja proovin varem lõpetada," ütles ta, kuigi pole kindel, kas see midagi muudab.

Teadlased uurisid ka 28 inimese verd neli tundi pärast seda, kui nad jõid pudeli Ensure’i toitainekokteile. Üks rühm, võib-olla need, kellel oli insuliiniresistentsus, reageeris joogile väga kiiresti ja mõnel suurendas see põletikku, mis viitab sellele, et see ei teinud neile head.

Teised töötlesid loksutamist aeglasemalt ja mõnel langesid põletikumarkerid, mis viitab sellele, et sellest oli kasu. Teadmine, millised toidud põhjustavad või vähendavad põletikku, "oleks väga võimas," ütles Snyder, aidates inimestel teha isikupärasemaid otsuseid selle kohta, milliseid toite süüa või vältida.

Millised on väljakutsed?

Snyder on uuringu põhjal käivitanud kaks ettevõtet: RTHM, mis kasutab pikka COVID-i vaatamiseks lähenemisviisi, ja Iollo, metaboolsete testide ettevõte, mis töötab selle nimel, et need vereanalüüsid oleksid avalikult kättesaadavad. Kui palju test maksma läheb, pole selge.

Kuid arvutitehnoloogia ei suuda veel nii keerulist korduvalt kogutud andmete kogumit põhjalikult analüüsida, ütles Topol, ja mitte igaüks ei taha oma verd ammutada ega posti teel saata.

"See on ahvatlev," ütles Topol, kuid "see on inimese jaoks väga kaasahaarav. See on kallis. Need praktilised küsimused tuleb kinnitada, et see on kasulik."

Mis on sellise veretöö potentsiaal?

Kantavad seadmed, nagu kellad, keskenduvad füüsiliste parameetrite kogumisele, samas kui Snyderi meetodist saadav molekulaarne teave on isikupärastatud terviseseire jaoks ülioluline, ütles California Tehnoloogiainstituudi meditsiiniinseneri abiprofessor Wei Gao e-posti teel.

"See tehnoloogia on teostatav viis koguda inimeste igapäevaelus rikkalikku molekulaarset teavet, kasutades kergesti ligipääsetavat sõrmetorke verevõttu," ütles Gao.

Snyder ütles, et seda lähenemisviisi saab lõpuks kasutada stressi jälgimiseks, haiguse varaste signaalide jälgimiseks ja selle kindlakstegemiseks, millised toidud on milliste inimeste jaoks problemaatilised.

Tema ja tema meeskond on juba alustanud kroonilise väsimussündroomi, mida nimetatakse ka müalgiliseks entsefalomüeliidiks, patsientide jälgimist, et näha, mis nende kurnatushoogude vallandab, ja tuvastada eelseisva õnnetuse märke.

Samuti valmistuvad nad alustama uuringut, milles uuritakse, kuidas "eksposoom" – keskkonnas leiduv saaste, kemikaalid, bakterid, õietolm ja hallitus – mõjutavad kellegi vere keemiat.

"Võin näha, et tulevikus tehakse (inimese) majast peaaegu kõik vereanalüüsid," ütles Snyder. "See on lihtsalt loogiline."

Rohkem terviseuudiseid USA-st TÄNA

  • Ravimi heakskiitmiseks ei ole enam vaja loomkatseid
  • Laste vaktsineerimise määr langeb leetrite ja lastehalvatuse puhangute ilmnemisel
  • Miks pööratakse tähelepanu uutele lastele mõeldud rasvumise juhistele.

Võtke ühendust Karen Weintraubiga aadressil kweintraub@usatoday.com.

USA TODAY tervise- ja patsiendiohutuse tagamine on osaliselt võimalik tänu Masimo tervishoiu eetika, innovatsiooni ja konkurentsi fondi toetusele. Masimo fond ei anna toimetuslikku sisendit.

Kui tavaliselt piisab keha parimaks toimimiseks vajalike toitainetega varustamiseks püsivalt tervislikust toitumisest, siis olenevalt vanusest ja üldisest tervislikust seisundist võivad mõned inimesed vajada keha arenguks ja haiguste ennetamiseks suuremat kogust teatud vitamiine. Toitumisalane puudujääk võib põhjustada selliseid haigusi nagu aneemia, skorbuut, rahhiit.

Vitamiin B6

Püridoksiin, üldtuntud kui vitamiin B6, on sündimata imikute, aga ka imikute ja väikelaste aju arengu jaoks ülioluline ning oluline ka immuunsüsteemi jaoks. Mõned toidud, mis on selle olulise toitainega rikkad, on kana, kala, kartul, kikerherned ja banaanid. B6-vitamiini lisatakse ka hommikusöögitoitudele, võimsusbatoonidele ja pulbritele. Keha ei säilita B6-vitamiini, mistõttu on oluline seda sisaldavaid toite süüa iga päev, et puudust ei tekiks. Inimestel, kellel on neeruhaigus või kellel on seisund, mis takistab toidu imendumist peensooles, on oht vitamiini puuduseks.

Raud

Raud on ülioluline mineraal, mida leidub igas keharakus. Keha vajab seda hapnikku kandvate valkude hemoglobiini, mida leidub punastes verelibledes, ja müoglobiini valmistamiseks, mida leidub lihastes. CDC andmetel on rauapuudus kõige levinum väikelaste ja fertiilses eas naiste ning rasedate naiste seas ning võib põhjustada laste arenguhäireid ja rasedate naiste enneaegset sünnitust. Rauapuudus põhjustab aneemiat, seisundit, mille korral veres puuduvad piisavad terved punased verelibled. Kerge aneemia jääb sageli pikka aega diagnoosimata, kuid selle raskemaks muutudes on sümptomiteks väsimus, kahvatu nahk või haprad küüned ja peavalu. Ravi varieerub sõltuvalt raskusastmest ja hõlmab sageli rauapreparaatide võtmist. Mõned rauarikkad toidud on maks, austrid, punane liha, sardiinid, spinat, spargelkapsas ja mõned rikastatud toidud.

Jood

Jood on ülioluline kilpnäärmehormooni tootmiseks, mis on oluline paljude kehaprotsesside jaoks, nagu kalorite põletamise reguleerimine, südamelöökide ja kehatemperatuuri mõjutamine, naha ringluse ja aju tervise kontrollimine.

Contents


Posted

in

by

Tags: