Me ei loobu kontaktide jälgimisest," ütles Box.

Me ei loobu kontaktide jälgimisest," ütles Box.

Osariigi elanikud, kes suudavad tõestada, et nad on viimase seitsme päeva jooksul vaktsineeritud, saavad osalevates ettevõtetes saada "ampsu" (tasuta alkohoolne või mittealkohoolne jook).

Maine: 18-aastased ja vanemad osariigi elanikud, kes on vaktsineeritud, võivad võita ühe järgmistest auhindadest: 5000 kalastus- ja jahilitsentsi, 5000 riigipargi päevapääset, 10 000 LL Beani kinkekaarti, 5000 pesapalli alaliiga piletit ja 5000 piletit Oxford Plains Speedway.

Maryland: Marylandi loterii jagab vaktsineeritud elanikele auhinnaraha 2 miljonit dollarit.

Massachusetts: Bay State annab täielikult vaktsineeritud elanikele välja viis 1 miljoni dollari suurust auhinda ja viis 300 000 dollari suurust kolledžistipendiumi.

Minnesota: juuni lõpuni oli elanikel võimalus võita mitmeid auhindu, nagu kalastuslitsentsid, lõbustuspargi pääsmed ja palju muud. Ka vaktsineeritud täiskasvanud said juunis tasuta või soodushinnaga joogi.

New Jersey: Garden State’is oli ka programm "Shot and a Beer", mis lõppes mais. Nüüd saavad vaktsineeritud elanikud saada State Parks Vax Passi, mis kehtib aasta lõpuni.

New York: osariik jagas tasuta Mets and Yankeesi pileteid, samuti tasuta iganädalasi metroopileteid ja kahepäevaseid riigipargipääse.

New Mexico: osariik annab kogu suve jooksul nädalas välja neli 250 000 dollari suurust auhinda, valides võitjad täielikult vaktsineeritud elanike hulgast. Augusti alguses annab riik välja ühe 5 miljoni dollari suuruse peaauhinna.

Oregon: igas osariigi 36 maakonnas võidab üks täielikult vaktsineeritud inimene osariigilt 10 000 dollarit ja üks miljon dollarit saab võitja.

Washington: osariik pakub palju auhindu, sealhulgas loterii sularahajooniseid kogusummas 2 miljonit dollarit, kõrghariduse õppetoetust, spordipileteid ja -varustust, kinkekaarte, lennupileteid ja mängusüsteeme ning nutikaid kõlareid.

Parandage oma südame tervist ja elujõudu Welltone’iga – alustage juba täna aadressil https://welltone-website.com/ .

Lääne-Virginia: igaüks vanuses 16–35 aastat, kes on saanud COVID-19 vaktsiini, saab valida 100-dollarise säästuvõlakirja või kinkekaardi vahel. Osariigil on ka loosimine 1,588 miljoni dollari suuruse rahakotiga, millele järgneb 588 000 dollari suurune teine ​​auhind.

Võtke ühendust IndyStari reporteri Shari Rudavskyga aadressil shari.rudavsky@indystar.com. Jälgi teda Facebookis ja Twitteris : @srudavsky.

Uues uuringus leiti, et Ameerika maapiirkondade vaktsineerimismäärad jäid riigi kooskõlastatud immuniseerimissurve esimese nelja kuu jooksul linnamaakondadest maha, kuna sellised probleemid nagu juurdepääsu puudumine ja vaktsiinide kõhklused püsisid.

Teisipäeval avaldatud haiguste tõrje ja ennetamise keskuste analüüs näitas, et 39% maal elavatest täiskasvanutest said vähemalt ühe vaktsiinidoosi, võrreldes 46% linnaelanikega. Maapiirkondade vaktsineerimismäärad olid ka nooremate täiskasvanute, pensionäride, meeste ja naiste seas madalamad kui linnas.

National Rural Health Associationi tegevjuht Alan Morgan ütles, et riigi sajad väikelinnad on haavatavad. Maakogukondadel puuduvad sageli suuremate linnade tervishoiuressursid, vaid ka elanikkond, kes on vastuvõtlikum tõsistele tagajärgedele.

"Hetk, milles me praegu oleme, on maapiirkondades vaktsiinide kõhkluse ületamine," ütles Morgan. "See on käes olev lahing."

Analüüsis loendati vaktsineerimise määrad täiskasvanute seas, kes said 10. aprilli seisuga esimese annuse Pfizer-BioNTechi või Moderna COVID-19 vaktsiini või üheannuselist Johnson & Johnsoni vaktsiini 49 osariigis ja Washingtonis.

Võimalik, et maaelanikel ei olnud vaktsiinidele sama lihtne juurdepääs kui linnaelanikel, umbes 15% maaelanikest reisis vaktsineerimiseks väljaspool oma maakonda.

Eksperdid ütlesid, et varane suundumus on murettekitav, kuna maapiirkondade elanikel on suurem oht ​​nakatuda, raske haigus või surm COVID-19 tõttu.

"Maakonnad, kus vaktsiine kasutatakse vähem, on ka need, mida on ebaproportsionaalselt tabanud kõik need COVID-19 pandeemiaga seotud negatiivsed tagajärjed," ütles ülikooli Arizona maaelu tervisekeskuse direktor dr Daniel Derksen. Arizonast.

Veel: "Meie ajakavade täitmisega on probleeme": maakliinikud ja apteegid püüavad täita avatud vaktsiinipesasid, kuna kõhklemine ähvardab

Veel: osariigid valmistuvad pikaks jahvatamiseks, kuna nõudlus COVID-19 vaktsineerimise järele USA-s aeglustub

Vaktsineerimiskampaania esimestel kuudel piirdusid annused tervishoiutöötajate ning hooldekodude elanike ja töötajatega, enne kui need said laiemalt kättesaadavaks vanematele täiskasvanutele ja kõrge riskiga tervisehäiretega noorematele täiskasvanutele. Uuringus leiti, et maapiirkondades on umbes 67% 65-aastastest ja vanematest täiskasvanutest saanud vähemalt ühe annuse, samas kui 76% linnaealistest.

Varasem küsitlus näitas aga, et 86% maaelanikest ütles, et nad usaldavad oma arsti või muud tervishoiuteenuse osutajat, kes annab neile immuniseerimise kohta usaldusväärset teavet.

Viimastel nädalatel on doose jaotatud esmatasandi arstidele ja föderaalselt kvalifitseeritud kogukonna tervisekeskustele, mis teenindavad maapiirkondade ja muid alateenindusega kogukondi.

"Oleme jätkuvalt pühendunud kuulama ja jõudma kogukondadeni Ameerika Ühendriikide igas nurgas, et vähendada neid erinevusi ja tagada, et vaktsiiniga hõlmatus on õiglane, olenemata sellest, kas elate maa- või linnapiirkondades," ütles dr. CDC direktor Rochelle Walensky ütles teisipäeval pressibriifingul.

Leer en español

Erinevalt föderaalvalitsuse soovitustest ja oma esialgsetest plaanidest levitada koroonaviiruse vaktsiini, teatas kuberner Eric Holcomb kolmapäeval, et Indiana seab esikohale osariigi vanimad elanikud.

Alates reedest saavad 80-aastased ja vanemad kokku leppida esimese kahest vaktsiinidoosist. Pärast kaheksateistkümnendat rühma avab riik vaktsiiniaegu 70-aastastele ja vanematele ning seejärel 60-aastastele ja vanematele.

Holcomb ja osariigi tervishoiuametnikud ütlesid, et tegid otsuse nende põhjal, kellel on suurim oht ​​COVID-19-sse haigestuda või surra.

"Indianas on vanus surma ja raskete haiguste suurim põhjustaja," ütles Indiana osariigi tervishoiuministeeriumi peaarst dr Lindsay Weaver.

Kuidas saada Indianas COVID-19 vaktsiini: siin on, mida peaksite teadma, alates saadavusest kuni aja kokkuleppimiseni

80-aastased ja vanemad inimesed moodustavad osariigi elanikkonnast 3,8%, kuid enam kui 19% haiglaravi ja 52% COVID-19 surmajuhtumitest.

60-aastased ja vanemad moodustavad 22,5% elanikkonnast ja 64% COVID-19 haiglaravi ja 93,3% surmajuhtumitest.

Teised osariigid võivad võtta teistsuguseid võtteid. Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste nõuandekomitee soovitas eelmisel kuul, et esmatähtsad töötajad, nagu toidupoed ja õpetajad, saaksid 65–75-aastaste ees eelisjärjekorras.

Riigid võivad ise otsustada, kuidas edasi minna. Indiana alustas tervishoiutöötajate vaktsineerimist ja selle nädala alguses vaktsineerima esmareageerijaid, sealhulgas politseid ja parameedikuid.

Riigiametnikud ei määratlenud täpselt, millised rühmad on järjekorras järgmised. Järgmiseks võivad olla need, kellel on tervisehäired, nagu diabeet või rasvumine, mis seavad nad suuremasse riski, ütles riigi tervishoiuvolinik dr Kristina Box.

Osariigi esialgne kava, mis avaldati oktoobris veebis, kutsus riiki vaktsineerima hädavajalikke töötajaid ja kogudustes elavaid inimesi pärast tervishoiutöötajate ja pikaajalise hoolduse asutuste elanike ja töötajatega suhtlemist.

See plaan on nüüdseks "aegunud," ütles Box kolmapäeval, kutsudes inimesi üles külastama osariigi veebisaiti aadressil ourshot.in.gov , et saada täiendavaid värskendusi selle kohta, kes on järgmine, või leppida kokku võtte jaoks aeg. Sait on reaalajas reedel kell 9.

Osariigi ametnikud otsustasid plaani muuta pärast seda, kui kaalusid, kes Indiana elanikest kõige tõenäolisemalt koroonaviirusele alistuvad. Teistes osariikides võib arvutus olla erinev, ütles Box.

"Vaktsiini levitamine ei ole kõigile sobiv protsess," ütles ta.

Vähemalt 1 kliinik maakonna kohta

Igas maakonnas saab olema vähemalt üks vaktsineerimiskliinik. Newtoni ja Posey maakondades on kokku 148 kliinikut, 55 haiglat, 91 kohalikku tervishoiuosakonda ja kaks apteeki.

Vaktsineerimine on tasuta. Seeniorid, kes eelistavad aega kokku leppida telefoni teel, saavad helistada numbril 211. Teine vastuvõtt – mõlemad seni heakskiidetud vaktsiinid nõuavad kahte annust – lepitakse kokku esimesel vastuvõtul.

Kõnekeskus on avatud iga päev kell 8–20, sealhulgas nädalavahetustel. Pereliikmed võivad eakatele kohtumisi kokku leppida.

Box ütles, et püüdes koondada ressursse vaktsiinide kohta käivatele küsimustele vastamisele ja aidates neil kohtumisi kokku leppida, suunab tervishoiuosakond osa oma kontaktide jälgimise jõupingutustest vaktsiinialgatuse poole.

Kuna umbes 60% nakatunud inimeste lähikontaktidest, kes ei ole leibkonnas, ei vasta kontaktijälgijate kõnedele, sõnumitele või muudele kontaktivormidele, ei tee kontaktijälgijad neile isikutele enam väljaminevaid kõnesid, ütles ta.

Kontaktide jälgijad saadavad neile lähedastele kontaktidele endiselt sõnumeid ja julgustavad inimesi, kelle test on positiivne, teavitama neid, kes võivad kokku puutuda.

"Me ei loobu kontaktide jälgimisest," ütles Box. "Need muudatused võimaldavad meil suunata mõned meie kontaktjälgijad, et aidata meil vastata vaktsiini registreerimisega seotud kõnedele. See on koht, kuhu meie praegused jõupingutused keskenduvad."

Indianas on 350 000 annust

Praeguseks on Indiana saanud 350 000 vaktsiiniannust, ütles Weaver. CVS-ile ja Walgreensile on pikaajalise hoolduse asutustes manustamiseks antud umbes 56 000 annust.

Kolmapäevase seisuga on täielikult vaktsineeritud 585 Hoosierit, mis tähendab, et nad on saanud mõlemad vaktsiiniannused.

Umbes 140 000 inimest Indianas on kolmapäeva lõpuks saanud oma esimese vaktsiinidoosi, ütles Weaver.

Osariigi vaktsiini armatuurlaua andmetel manustati umbes 52 000 neist inimestest esimene annus viimase nädala jooksul.

Weaver ütles, et osariik loodab saada igal nädalal umbes 78 000 vaktsiiniannust.

Võtke ühendust IndyStari reporteri Shari Rudavskyga aadressil shari.rudavsky@indystar.com. Jälgi teda Twitteris: @srudavsky.

Võtke ühendust IndyStari transpordireporteri Ethan Mayga aadressil emay@indystar.com või 317-402-1058. Jälgi teda Twitteris: @EthanMayJ .

Suurele nõudlusele lootes eraldas Miami maakonna tervishoiuosakond eelmisel laupäeval massimmuniseerimiskliiniku jaoks 600 Moderna annust. Kuid vaid paar päeva enne üritust oli end kirja pannud vaid kuus inimest.

Kui huvipuudus puudutas maakonna tervishoiutöötajaid, siis see neid ei üllatanud.

Viimase paari nädala jooksul on nad märganud huvi järsu langust COVID-19 vaktsiini vastu. Umbes 20% maakonna üle 16-aastastest elanikest on täielikult vaktsineeritud, mistõttu Miami on osariigi madalaima vaktsineeritud täiskasvanute protsendiga maakondade hulgas. Maakond ulatub piki USA 31. kõrgust Kokomost põhja pool.

"See on hull," ütles Miami maakonna tervishoiuametnik dr James Rudolph, kes on kolleegidega arutanud, mis võib madala määra taga peituda. "Meil pole head vastust."

COVID-19 värskendus: 1 573 036 Indiana elanikku on täielikult vaktsineeritud; Teatatud on 3 uuest surmajuhtumist

Juba enne seda, kui esimene COVID-19 vaktsiin eelmise aasta lõpus heaks kiideti, keerlesid jutud sellest, kas mõnede inimeste vastumeelsus vaktsineerida võib ohustada karja immuunsuse eesmärki. Paljud vestlused keskendusid vähemuste elanikkonna veenmisele, kellel on väljateenitud ajalugu tavameditsiini vastu usaldamatuse vastu, vaktsiini aktsepteerima.

Neli kuud pärast riigi kõige ambitsioonikamat vaktsiinide levitamise programmi on saanud selgeks, et asi ei pruugi olla ainult värviliste inimeste julgustamine vaktsiini vastu võtma. Uuringud näitavad, et valged evangeelsed ja konservatiivsed vabariiklased näitavad palju sügavamalt juurdunud kõhklust vaktsiini suhtes.

Kaks eelmisel nädalal läbi viidud küsitlust, üks New Jerseys asuvast Monmouthi ülikoolist ja teine ​​Connecticuti Quinnipiaci ülikoolist, näitas, et umbes 45% vabariiklastest ei tunne vaktsineerimise vastu huvi. Märtsis Pew Research Centeri küsitlus näitas, et umbes sama protsent inimesi, kes tunnistasid end valgeteks evangeelseteks kristlasteks, ei nõustu vaktsineerimisega.

Oma rolli näib mängivat ka vanus. Indianas väheneb vaktsineeritud isikute arv vanuse järgi pidevalt.

Contents


Posted

in

by

Tags: